Liniowa zgrzewarka Super Seal™ Top Belt

Uszczelniarka taśmowa Super Seal jest przeznaczona do pojemników z pokrywami bez odpowiedniego momentu obrotowego, pozwalającego na bezstykowe uszczelnienie indukcyjne. Górny pas zapewnia oddziaływanie jednolitego ciśnienia między obszarem uszczelnienia i wykładziną. Seryjna uszczelniarka do pokryw Super Seal™ Enercon jest zintegrowana z systemem, zapewniając odpowiednią moc uszczelnienia i niezawodność jednolitego uszczelnienia indukcyjnego.

Właściwości:

  • maks. średnica pokrywy 70 mm (ok.)
  • prędkość przenośnika do ok. 40 m/min
  • znamionowa moc indukcji – zwykle 3 kW (w zależności od warunków)
  • zmywalna stopień ochrony elektrycznej IP65 / okładzina ze stali nierdzewnej
  • zasilanie 220–250 V AC jednofazowe
  • system kontrolny EN60204 zgodny z EMC w Europie i UL508a w USA
  • e-stop umożliwia integrację z Państwa systemem produkcyjnym
Liniową uszczelniarkę taśmową ustawia się nad dowolną prostą istniejącego przenośnika bezpośrednio za obszarem nakładania pokryw. Pojemnik z pokrywą przesuwa się z prędkością przenośnika przez tunel indukcyjny, gdzie liniowa uszczelniarka taśmowa wywiera od góry nacisk na zamknięcie za pomocą nieindukcyjnej, dającej się ściskać i obracającej się taśmy. To unikalne rozwiązanie pomaga zapewnić idealne przyleganie folii do brzegu szyjki, idealnie dociskając pokrywę w dół do brzegu szyjki pojemnika w przypadku plastikowych pokryw nakładanych lub zapewniając idealne przyleganie folii do brzegu szyjki pojemnika w przypadku, w którym zastosowano wyłącznie folię, nawet jeśli szyjka nie jest idealnie równa.
 
Dzięki naciskowi na całym obwodzie i dopasowaniu kształtów powierzchni powstaje hermetyczne uszczelnienie. Dodatkowo proces uszczelniania wspiera stały nacisk na pokrywę następujący po opuszczeniu obszaru z polem indukcyjnym.