Kontakt

Zipz

Zipz
Enercon eliminuje wycieki z uszczelnień wykonywanych techniką przewodnościową w firmie winiarskiej Firma winiarska Zipz Inc potrzebowała innego rozwiązania w zakresie uszczelniania jednoporcjowych szklanek wina niż metoda przewodnościowa. Firma przeszła na zgrzewanie indukcyjne wieczek w celu rozwiązania problemu zbyt wielu wycieków.

Główne Zalety Od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Mocniejsze Uszczelnienia Ikona
Mocniejsze Uszczelnienia
Zapobieganie Wyciekom Ikona
Zapobieganie Wyciekom
Świeżość produktu Ikona
Świeżość produktu

Enercon Industries pomogła wyeliminować przecieki powodowane przez uszczelnianie przewodnościowe w nagradzanej firmie winiarskiej Zipz Inc.

Dzięki wiodącej na świecie technologii zgrzewania indukcyjnego Enercon wycieki u renomowanego producenta win Zipz Inc są już przeszłością.

Przed odkryciem Enercon i zgrzewania indukcyjnego ta kalifornijska firma stosowała alternatywną metodę uszczelniania – przewodnościową. W rezultacie jej wina – które są pakowane w jednoporcjowe szklanki PET – zbyt często wyciekały, co często dzieje się w przypadku uszczelniania przewodnościowego.

Początkowa metoda polegała na wykonywaniu uszczelnień za pomocą przewodzącej płyty grzejnej, która przyklejała membranę z podkładem foliowym do obrzeża pojemnika. Podczas procesu uszczelniania wolna przestrzeń nad produktem w każdym pojemniku była płukana wstecznie azotem w celu usunięcia powietrza, które mogło mieć negatywny wpływ na jakość wina i termin trwałości.

Azot powodował wytworzenie pewnego ciśnienia wewnętrznego w przestrzeni nad produktem, którego uszczelnienie przewodnościowe nie było w stanie utrzymać.

Nie chcąc splamić reputacji firmy, dyrektor naczelny J. Henry Scott zaczął szukać alternatywnej metody, która zapewniłaby bardziej skuteczne uszczelnienie.

Scott skorzystał z doradztwa Bruce’a Cleevely’ego, dawnego wiceprezesa ds. rozwoju produktów w firmie Berry Plastics, aby znaleźć rozwiązanie.

Tym rozwiązaniem było przejście na zgrzewanie indukcyjne za pomocą systemu Super Seal™ Touch firmy Enercon oraz uszczelnień indukcyjnych Lift n’ Peel™ firmy Selig.

Maszyna Super Seal™ Touch była bardzo polecana przez pana Cleevely’ego, który od wielu lat znał urządzenia i technologie Enercon. Ta innowacyjna maszyna jest wyposażona w interfejs z ekranem dotykowym, funkcje wewnętrznego monitorowania, zarządzania recepturami, zabezpieczenie hasłem, opisowe informacje o usterkach oraz funkcje rozwiązywania problemów. W pełni zintegrowany system kontroli wykrywa również zablokowane pojemniki, brakujące membrany foliowe oraz przekrzywione zakrętki.

J. Henry Scott, założyciel i dyrektor naczelny Zipz Inc., powiedział: „Uszczelnianie przewodnościowe i PET to nie było dobre połączenie. Najlepszą technologią jest zgrzewanie indukcyjne. Zapewnia lepsze uszczelnienia i mniej wad”.

Mówiąc o Enercon, dodał: „Firma Enercon była bardzo dobrym partnerem w zakresie pakowania i okazała się niezwykle pomocna w procesie instalacji i integracji.

„Poleciłbym ją wszystkim poszukującym urządzeń do zgrzewania indukcyjnego.

„Od czasu zainstalowania zgrzewarki indukcyjnej Enercon nie było nawet jednego przypadku wycieku”.

Super Seal™ Touch to tylko jedna ze zgrzewarek w ofercie Enercon, firmy zapewniającej najnowszą technologię do różnych branż na całym świecie – od żywności, napojów i branży farmaceutycznej po sektor przemysłowy i kosmetyczny.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych najlepszych na świecie produktach, kliknij tutaj.

"Poleciłbym ją wszystkim poszukującym urządzeń do zgrzewania indukcyjnego. Od czasu zainstalowania zgrzewarki indukcyjnej Enercon nie było nawet jednego przypadku wycieku."
J. Henry Scott, założyciel i dyrektor naczelny Zipz Inc.