Kontakt

Enercon wprowadzi do sprzedaży nową zgrzewarkę Super Seal Max

 

Enercon zaprezentuje nową zgrzewarkę Super Seal MaxFirma Enercon Industries, światowy lider w dziedzinie systemów do zgrzewania indukcyjnego, zaprezentuje swoją najnowszą i najbardziej innowacyjną maszynę.

Nowa zgrzewarka Super Seal Max jest drugim dodatkiem do serii urządzeń Super Seal Touch, z ekranem dotykowym obsługującym wiele języków.

The_Enercon_Super_Seal™_MaxPrzeznaczona do szerokiego zakresu zastosowań pakowania, od żywności i napojów po produkty farmaceutyczne, agrochemiczne i gospodarstwa domowego, nowa zgrzewarka Super Seal Max oferuje użytkownikom lepsze możliwości sterowania, większą wydajność i łatwiejszą integrację.

Najnowsza maszyna Super Seal może być używana jako autonomiczne urządzenie obok linii produkcyjnej lub zostać w pełni zintegrowana z linią do ciągłego napełniania i zamykania opakowań, zapewniając pełną elastyczność eksploatacji.

Może ona być wykorzystywana do uszczelniania wszystkich typowych zamknięć i pojemników, w tym standardowych zakrętek, zamknięć zabezpieczonych przed dziećmi, korków sportowych i zamknięć dozujących o średnicy od 20 do 120 mm. Zapewnia bardzo szeroki i elastyczny zakres operacyjny kompensujący różnice w warunkach eksploatacyjnych linii produkcyjnej, takie jak wahania prędkości linii lub zmiany w zakrętkach, wkładkach i tolerancjach. Gwarantuje to konsekwentne uzyskiwanie idealnych uszczelnień przy prędkości linii do 100m/min, z dodatkową zaletą polegającą na tym, że konfiguracja, programowanie, monitorowanie i diagnostyka są jeszcze szybsze i prostsze dzięki najnowszemu interfejsowi operatora z ekranem dotykowym.

Pełnokolorowy ekran oferuje wiele poziomów sterowania z możliwością ustawiania hasła dostępu do różnych funkcji dla kierowników zakładu i operatorów linii. System oferuje również szereg zaawansowanych funkcji, w tym zarządzanie recepturami, pełne zliczanie butelek i folii, wewnętrzne monitorowanie wszystkich danych krytycznych otwarcia, informacje o usterkach, rozwiązywanie problemów, uniwersalną zgodność z napięciami wejściowymi, tryby zdalnego i lokalnego sterowania oraz łączność sieciową.

Richard Bull, dyrektor naczelny Enercon Industries Ltd (UK), powiedział: „Firma Enercon jako pierwsza zaoferowała zgrzewarkę sterowaną dotykowo – Super Seal Touch – a pakowacze stwierdzili, że bardzo im się podoba zestaw zaawansowanych funkcji i prostota obsługi. Z nową maszyną Super Seal Max pakowacze nie tylko skorzystają ze zwiększonej wydajności uszczelniania, ale uzyskają też zupełnie nowy system operacyjny z funkcją nawigacji uruchamianą jednym kliknięciem, co sprawia, że jest prosta w obsłudze dla wszystkich”.

System, który jest wyposażony w solidną głowicę zgrzewającą w obudowie IP65 ze stali nierdzewnej, jest wspierany przez rozległą europejską sieć placówek sprzedaży i wsparcia technicznego firmy Enercon.

Enercon już po raz siódmy z rzędu weźmie udział w tegorocznych targach Interpack w Düsseldorfie, Niemcy, w dniach od 8 do 14 maja. Oficjalnie zaprezentuje na nich nową maszynę Super Seal Max – najnowsze rozwiązanie Enercon w długiej historii innowacji w dziedzinie zgrzewania indukcyjnego – na specjalnej imprezie w piątek, 9 maja. Odbędzie się to na stoisku firmy Enercon (E19), które będzie w hali 5.