Przemysłu Mleczarskiego

Kontakt

Trzy Najważniejsze Korzyści
od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Satysfakcja Klientów Ikona
Satysfakcja Klientów
Zapobieganie Wyciekom Ikona
Zapobieganie Wyciekom
Przedłużenie terminu przydatności Ikona
Przedłużenie terminu przydatności

Dlaczego warto uszczelniać indukcyjnie produkty mleczarskie?

Około 30 lat temu brytyjski przemysł mleczarski borykał się z poważnym problemem – mleko wyciekało z plastikowych butelek, co prowadziło do niezadowolenia sporej liczby klientów.

Oprócz szkód wyrządzonych reputacji poszczególnych marek z powodu kosztów poniesionych za zwroty ucierpiały również zyski producentów, ponieważ gdy przeciekała jedna butelka, supermarkety zwracały całe partie – wraz z rachunkiem.

Wtedy rozwiązanie dostarczyła firma Enercon – dodając prosty kawałek foli do pojemnika, można było zapobiec nieszczelności.

Wkrótce po tym w przemyśle rozprzestrzeniła się technologia indukcyjna. Dzisiaj Enercon Industries odpowiada za 4,2 miliarda butelek mleka uszczelnianych każdego roku, a jako że coraz więcej producentów z branży mleczarskiej zaczyna zgrzewać opakowania indukcyjnie, to liczba ta stale rośnie.

Od tego czasu technologia zgrzewania indukcyjnego rozprzestrzeniła się na kolejne gałęzie przemysłu nabiałowego, w tym na producentów świeżego i smakowego mleka UHT, śmietan oraz jogurtów zwykłych i pitnych.

Oprócz zapewnienia odpowiedniej szczelności, innym ważnym powodem popularności zgrzewania indukcyjnego w przemyśle mleczarskim jest zabezpieczenie przed drobnoustrojami, które pozwala wydłużyć terminy przydatności produktów.

Dodatkowe zabezpieczenie w postaci folii ułatwia również transport, ponieważ produkt jest uodporniony na zmiany temperatur oraz niewłaściwe sposoby obchodzenia się z nim, dzięki czemu może podróżować dalej i znacznie dłużej.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób Enercon może ułatwić procesy produkcyjne w Twojej firmie, skontaktuj się z nami już dziś.

Specjaliści z firmy Enercon okazali się bardzo pomocni. Poleciłbym ich każdej innej firmie mleczarskiej, zarówno jeśli chodzi o produkt, jak i usługi.
Ronald Pollock, właściciel firmie John Pollock & Sons