Trzy Najważniejsze Korzyści
od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Dlaczego warto uszczelniać indukcyjnie produkty chemiczne?

Główną korzyścią, jaką producenci środków chemicznych i agrochemicznych odnoszą po przejściu na technologię zgrzewania indukcyjnego, jest zapobieganie wyciekom.

Zabezpieczenie przed wyciekami jest szczególnie ważne, gdyż nieszczelność produktów chemicznych może stanowić poważne zagrożenie oraz zakłócić cykl produkcyjny, niosąc za sobą problemy finansowe.

Foliowe uszczelnienie tworzone za pomocą technologii indukcyjnej działa jak bariera zatrzymująca środki chemiczne w pojemnikach, a jednocześnie chroni produkt przed wpływem warunków atmosferycznych i zróżnicowanych temperatur.

Uszczelnienie indukcyjne może pomóc producentom spełnić warunki prawne związane z transportem materiałów niebezpiecznych.

Rodzaj używanego uszczelnienia można dostosować tak, aby pasował do różnego typu materiałów chemicznych.

Opcjonalne rozwiązania obejmują wzmocnione uszczelnienie zwiększające bezpieczeństwo oraz zaawansowany rodzaj folii do środków chemicznych wymagających wentylacji.

Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach, jakie technologia zgrzewania indukcyjnego może przynieść Twojej firmie, skontaktuj się z nami już dziś i porozmawiaj z konsultantem technicznym.

Kontakt

Studia przypadku

Chemfix
p style=”text-align: center;”>PRZEDŁUŻENIE TERMINU PRZYDATNOŚCI

Brytyjski Chemfix, wiodący producent środków do naprawy drewna dla rynku profesjonalnego, poszukiwał sposobu na wydłużenie terminu trwałości opartej na wodzie szpachlówki stolarskiej i zapewnienie, że jej efektywność nie zostanie z czasem osłabiona. Rozwiązaniem okazało się hermetyczne uszczelnienie pojemników, tak aby ich zawartość chroniona była przed wpływem warunków zewnętrznych.

EEP

PRZEDŁUŻENIE TERMINU PRZYDATNOŚCI

Firma EEP, producent płynów dla balsamowania, poszukiwała niezawodnego rozwiązania w zakresie uszczelniania, które zapobiegłoby wyciekom i zapewniło większą odporność produktów na zmienne temperatury. Aby było to możliwe, firma skontaktowała się z Enercon Industries i wyposażyła swoją linię produkcyjną w zgrzewarkę indukcyjną.

Floratine

BEZPIECZNY TRANSPORT

Floratine, producent środków do gleb i muraw, poszukiwał sposobu na bezpieczny transport swoich produktów, który pozwoliłby uniknąć kolejnych skarg ze strony klientów spowodowanych uszkodzonymi pojemnikami i wyciekającymi produktami. Firma skontaktowała się z Enercon Industries i wyposażyła swoją linię produkcyjną w technologię zgrzewania indukcyjnego, która pozwoliła na hermetyczne uszczelnianie pojemników.

Ochrona panstwa produktu podstawa naszych rozwiazan

Uszczelnianie miliardów butelek na świecie

chemical industry footer