Super Seal™ | Do 30 metrów na minutę
Enercon Super Seal gama zgrzewarek indukcyjnych
 • Nowy wyświetlacz znacznie upraszcza konfigurację, obsługę i rozwiązywanie problemów z urządzeniem
 • Tryby lokalny/zdalny pozwalające na uruchamianie/zatrzymywanie urządzenia oraz dostosowywanie poziomu mocy
 • Uszczelnianie nakrętek o średnicy 20–150 mm
 • Wszystkie ustawienia systemowe zawarte w jednopoziomowym menu
 • Wysokowydajne wtykowe cewki indukcyjne pozwalają maksymalizować wydajność i minimalizować koszty zużycia energii
 • Kompaktowy i chłodzony powietrzem
 • W pełni regulowany stojak wykonany ze stali nierdzewnej dostosowywany do pojemników o różnych wysokościach
 • Elektronika zasilająca w obudowie IP55
 • Produkt w pełni zgodny ze wszystkimi przepisami brytyjskimi i europejskimi
 • Wymiary: 580 x 880 bx 1524-1824mm (szer. × dł. × wys. wraz ze stojakiem)
 • Zasilanie:
  • Super Seal™ 300: jednofazowe, 230V 50Hz, 5amps
  • Super Seal™ 400: jednofazowe, 230V 50Hz, 7amps
  • Super Seal™ 600: jednofazowe, 230V 50Hz, 10amps

Schemat do pobrania

Dostępne są następujące zintegrowane czujniki:

 • Wykrywacz zablokowanych i zalegających butelek:
  Zablokowane pojemniki lub zatrzymane butelki, które pozostają pod zgrzewarką indukcyjną, mogą stać się potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Czujnik wykrywa błędy i odcina dopływ energii do cewki indukcyjnej
 • Czujnik brakującej folii:
  Ten czujnik wykrywa, czy w pokrywie znajduje się folia; jeśli jej nie ma, pojemnika nie można uszczelnić.

Sygnalizator optyczny:

 • Pomoc wizualna – sygnalizator świeci na zielono, gdy urządzenie działa poprawnie; kolor zmienia się na czerwony, gdy głowica zgrzewająca nie jest zasilana.

Sygnalizator optyczny z alarmem akustycznym:

 • Sygnalizator optyczny jest również dostępny z alarmem akustycznym 85 dB. Ten sygnalizator akustyczny działa w połączeniu z czerwonym światłem – wskazuje, kiedy zgrzewarka indukcyjna jest włączona, ale nie działa poprawnie. Jest to przydatna opcja w środowiskach produkcyjnych, które są hałaśliwe, a także w obszarach, w których maszyna nie znajduje się w bezpośrednim zasięgu wzroku.

Systemy przenośników o zmiennej prędkości:

Regulacja mocy na linii o zmiennej prędkości za pośrednictwem kabla sygnałowego 0–10 V

 • Sygnał analogowy, który pozwala klientowi dostosowywać poziom mocy w urządzeniu Enercon za pomocą własnego systemu sterowania / PLC.

Koła do podstawy maszyny::

 • Koła z gumy o wysokiej odporności na ściskanie, umieszczone w obudowie ze stali nierdzewnej. Można je zamontować jako dodatek do standardowych nóżek korpusu, aby umożliwić łatwe manewrowanie urządzeniem. Dwa hamulce pozwalają zablokować zgrzewarkę indukcyjną w określonej pozycji.

Zestawy części zamiennych:

 • Na zamówienie dostępne są różne zestawy.

Zestaw IQ / OQ:

 • Enercon Industries dostarczy dokumentację dotyczącą IQ / OQ.

Wraz z bogatą gamą zgrzewarek indukcyjnych do nakrętek serii Super Seal™ dostępnych jest wiele różnorodnych cewek zgrzewających spełniających szeroki zakres wymagań związanych z uszczelnianiem.

Firma Enercon oferuje dwa typy konstrukcji cewki, z czego każdy występujący w wielu odmianach, zapewniając tym samym idealne dopasowanie do rozmiaru i typu pojemnika oraz nakrętki, stosownie do zastosowania, aby zagwarantować doskonałe i spójne uszczelnienie.

Cewki tunelowe zapewniają większą przepustowość niż bardziej tradycyjne cewki płaskie. Głębokie cewki tunelowe używane są do nakrętek stożkowych, dziobkowych i innych kształtów.

Z kolei płaskie cewki zapewniają elastyczność uszczelniania nakrętek od 60 do 150 mm.

Cewka uniwersalna typu All-in-One jest odmianą cewki płaskiej, dodatkowo dostępną dla nowej serii. Można ją z powodzeniem dostosować do różnych rozmiarów nakrętek, od 20 do 120 mm. Jest idealna dla pracowników uszczelniających różne rodzaje pojemników i zapewnia najwyższy stopień wszechstronności uszczelniania.

Firma Enercon bierze pod uwagę średnicę i wysokość nakrętki, prędkość linii i rodzaj wkładki foliowej dla danej aplikacji jeszcze przed dobraniem głowicy uszczelniającej.

Nasi eksperci techniczni dopasują każde wymagania do jednej z naszych unikalnych cewek, aby pomóc osiągnąć maksymalną wydajność przy minimalnym zapotrzebowaniu energetycznym.

Praktycznie wszystkie głowice uszczelniające Enercon zbudowane w ciągu ostatnich 15 lat są kompatybilne z nową serią Super Seal™.

Dowiedz się więcej

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept

Nowe zgrzewarki indukcyjne do nakrętek serii Super Seal™

Nowa gama zgrzewarek indukcyjnych do nakrętek Super Seal™ to najnowsza generacja najlepiej sprzedających się na świecie zgrzewarek indukcyjnych do nakrętek

Dostępne trzy modele

 • Super Seal™ 300
 • Super Seal™ 400
 • Super Seal™ 600

Oparta na sprawdzonej konstrukcji gama zgrzewarek indukcyjnych do nakrętek Super Seal™ wprowadza nowe funkcje o wartości dodanej dla pakujących.

Nowe kompaktowe zgrzewarki indukcyjne do nakrętek Super Seal™ są dostępne w trzech poziomach mocy i bezpośrednio zastępują serię Super Seal™ 50, 75 i 100. W asortymencie dostępnych jest wiele głowic uszczelniających, które optymalizują wydajność uszczelniania dla konkretnych zastosowań. Nowa gama jest kompatybilna z praktycznie wszystkimi indukcyjnymi cewkami zgrzewającymi Enercon zbudowanymi w ciągu ostatnich 15 lat.

Nowy, łatwy w użyciu interfejs operatora zapewnia użytkownikom przejrzyste wskaźniki operacyjne, a także uproszczone menu na wyświetlaczu do zaawansowanej kontroli. Opcjonalne czujniki kontroli jakości są teraz zintegrowane mechanicznie i elektronicznie.

Podobnie jak poprzednie wersje, nowy asortyment serii Super Seal™ można łatwo zainstalować na istniejących liniach produkcyjnych i chłodzone powietrzem zasilanie jest zamontowane oddzielnie od indukcyjnej cewki zgrzewającej, dzięki czemu można szybko i łatwo wymieniać cewki, jeśli na jednej linii produkcyjnej są uszczelniane różne typy produktów.

W pełni regulowana podstawa ze stali nierdzewnej z możliwością dostosowania do pojemników o różnych wysokościach nadaje się do środowisk przetwórstwa żywności i środowisk sterylnych.

Zapytanie Ofertowe

Zgrzewarka, na której możesz polegać

curve line over half trans.png

Nowe maszyny Super Seal™ są idealne dla linii pakujących, które działają z prędkością do 30 metrów na minutę.

Nowe zgrzewarki indukcyjne do nakrętek serii Super Seal™ 300,400,600

Studia przypadku

Cargill

WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ

Zakład produkujący suplementy dla zwierząt zainstalował najnowszą, nowoczesną, zautomatyzowaną linię przetwórstwa ze zintegrowanym zgrzewaniem indukcyjnym na gorąco. Jego celem było znalezienie spółki zdolnej utworzyć zautomatyzowaną linię pakowania, aby umożliwić realizację kontraktów na wyższe wolumeny.

wyepak

ZAPOBIEGANIE WYCIEKOM

Gdy specjaliści od pakowania i napełniania z Wyepak pracowali dla producenta środka do czyszczenia rowerów, odkryli, że butelki zbyt często przeciekały. Pracując z Enercon Industries w przeszłości, firma Wyepak przekonała swojego klienta do przejścia na zgrzewanie indukcyjne wieczek w celu zapewnienia mocniejszych i bardziej niezawodnych uszczelnień.

Orchard Valley Foods

PRZEDŁUŻENIE TERMINU PRZYDATNOŚCI

Firma Orchard Valley Foods, producent jadalnych ozdób piekarniczych, potrzebowała rozwiązania, które wydłużyłoby termin trwałości i zapewniło świeżość jej produktów. Aby to osiągnąć, firma skontaktowała się z Enercon Industries i wprowadziła technologię zgrzewania indukcyjnego do procesu produkcyjnego.

Wyświetl studium przypadku
Niezawodne maszyny podstawa naszych rozwiazan