Super Seal™ | Do 30 metrów na minutę
Seria Super™ Seal zgrzewaczy indukcyjnych product
 • Chłodzenie powietrzem
 • Cewki o efektywnej konstrukcji zwiększające wydajność i minimalizujące koszty energii
 • Prosty w obsłudze panel sterowania
 • W pełni regulowana podstawa dostosowywana do pojemników o różnych wysokościach
 • Uszczelnianie nakrętek o średnicy 20–150 mm
 • W pełni zgodny ze wszystkimi przepisami brytyjskimi i europejskimi
 • Elektronika zasilania w obudowie IP55
 • Wymiary: 580 x 880 bx 1524-1824mm (szer. × dł. × wys.)
 • Elektronika zasilacza w obudowie IP65

Schemat do pobrania

System ten obejmuje:

 • Wykrywacz zablokowanych i zalegających butelek:
  Zablokowane pojemniki lub zatrzymane butelki, które pozostają pod zgrzewarką indukcyjną, mogą stać się potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Czujnik wykrywa błędy i odcina dopływ energii do cewki indukcyjnej
 • Czujnik brakującej folii:
  Ten czujnik wykrywa, czy w pokrywie znajduje się folia; jeśli jej nie ma, pojemnika nie można uszczelnić.
 • Wykrywacz zbyt wysokich pokryw:
  Wykrywa nieprawidłowo założone lub zbyt wysokie pokrywy, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość uszczelnienia.

Sygnalizator optyczny:

 • Pomoc wizualna – sygnalizator świeci na zielono, gdy urządzenie działa poprawnie; kolor zmienia się na czerwony, gdy głowica zgrzewająca nie jest zasilana.

Sygnalizator optyczny z alarmem akustycznym:

 • Sygnalizator optyczny jest również dostępny z alarmem akustycznym 85 dB. Ten sygnalizator akustyczny działa w połączeniu z czerwonym światłem – wskazuje, kiedy zgrzewarka indukcyjna jest włączona, ale nie działa poprawnie. Jest to przydatna opcja w środowiskach produkcyjnych, które są hałaśliwe, a także w obszarach, w których maszyna nie znajduje się w bezpośrednim zasięgu wzroku.

System automatycznej regulacji mocy:

 • Ustawienie mocy zgrzewarki indukcyjnej jest dopasowane do stałej prędkości przenośnika. Jeśli przenośnik przyspiesza i zwalnia, system automatycznie zmienia ustawienia mocy w celu dopasowania jej do zmian prędkości przenośnika. Zapobiega to zbyt słabemu uszczelnianiu.

Regulacja mocy na linii o zmiennej prędkości za pośrednictwem kabla sygnałowego 0–10 V

 • Sygnał analogowy, który pozwala klientowi dostosowywać poziom mocy w urządzeniu Enercon za pomocą własnego systemu sterowania / PLC.

Koła do podstawy maszyny::

 • Koła z gumy o wysokiej odporności na ściskanie, umieszczone w obudowie ze stali nierdzewnej. Można je zamontować jako dodatek do standardowych nóżek korpusu, aby umożliwić łatwe manewrowanie urządzeniem. Dwa hamulce pozwalają zablokować zgrzewarkę indukcyjną w określonej pozycji.

Zestawy części zamiennych:

 • Na zamówienie dostępne są różne zestawy.

Zestaw IQ / OQ:

 • Enercon Industries dostarczy dokumentację dotyczącą IQ / OQ.

Oferujemy dwa typy wydajnych pod względem zużycia energii glowic – Głowice tunelowe oraz płaskie. Każdy typ ma kilka wariantów, które zapewniają idealną cewkę do danego rozmiaru oraz typu pojemnika i zakrętki. Oferują idealne oraz spójne zgrzewanie w zakresie od 20 do 150 mm.

Głowice tunelowe zapewniają większą przepustowość niż w przypadku bardziej tradycyjnych Głowice płaskich, natomiast Głowice płaskie zapewniają elastyczność w zgrzewaniu na linii pojemników o różnych rozmiarach bez konieczności zmiany cewek.

Enercon dysponuje również najszerszym wyborem cewek indukcyjnych oraz głowic zgrzewających ze wszystkich producentów, dzięki czemu umożliwiamy zgrzewanie nietypowych kształtów oraz rozmiarów, z którymi nie radzą sobie inne firmy.

Nasi eksperci ds. aplikacji pomogą wybrać odpowiednią cewkę dla produktu, pojemnika i nakrętki.

Dowiedz się więcej

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept
curve line under

Seria Super™ Seal zgrzewarek indukcyjnych

Super Seal™ – Najpopularniejszy model do standardowych linii produkcyjnych

Dostępne trzy modele

 • Super Seal™ 50
 • Super Seal™ 75
 • Super Seal™ 100

Te najlepiej sprzedające się modele każdego dnia uszczelniają miliony butelek na całym świecie oraz są znane ze swojej niezawodności i solidności.

Kompaktowy, chłodzony powietrzem model Super Seal™ można łatwo zainstalować na istniejącej linii produkcyjnej; dostępnych jest wiele cewek zgrzewających pasujących do szerokiej gamy wymagań w zakresie uszczelniania. W pełni regulowana podstawa ze stali nierdzewnej z możliwością dostosowania do pojemników o różnych wysokościach nadaje się do środowisk przetwórstwa żywności i środowisk sterylnych.

Chłodzone powietrzem zasilanie jest zamontowane oddzielnie od indukcyjnej cewki zgrzewającej, dzięki czemu można szybko i łatwo wymieniać cewki, jeśli na jednej linii produkcyjnej są uszczelniane różne typy produktów.

Zapytanie Ofertowe

Przemysłowy wół roboczy

curve line over half trans.png

Urządzenia Super Seal™ są idealne dla linii pakujących, które pracują z prędkością do 30 metrów na minutę.

Super Seal Induction Cap Sealer sealing sauces

Studia przypadku

Cargill

WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ

Zakład produkujący suplementy dla zwierząt zainstalował najnowszą, nowoczesną, zautomatyzowaną linię przetwórstwa ze zintegrowanym zgrzewaniem indukcyjnym na gorąco. Jego celem było znalezienie spółki zdolnej utworzyć zautomatyzowaną linię pakowania, aby umożliwić realizację kontraktów na wyższe wolumeny.

wyepak

ZAPOBIEGANIE WYCIEKOM

Gdy specjaliści od pakowania i napełniania z Wyepak pracowali dla producenta środka do czyszczenia rowerów, odkryli, że butelki zbyt często przeciekały. Pracując z Enercon Industries w przeszłości, firma Wyepak przekonała swojego klienta do przejścia na zgrzewanie indukcyjne wieczek w celu zapewnienia mocniejszych i bardziej niezawodnych uszczelnień.

Orchard Valley Foods

PRZEDŁUŻENIE TERMINU PRZYDATNOŚCI

Firma Orchard Valley Foods, producent jadalnych ozdób piekarniczych, potrzebowała rozwiązania, które wydłużyłoby termin trwałości i zapewniło świeżość jej produktów. Aby to osiągnąć, firma skontaktowała się z Enercon Industries i wprowadziła technologię zgrzewania indukcyjnego do procesu produkcyjnego.

Wyświetl studium przypadku
Niezawodne maszyny podstawa naszych rozwiazan