Trzy Najważniejsze Korzyści
od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Dlaczego warto uszczelniać indukcyjnie produkty farmaceutyczne?

System uwidaczniający próbę otwarcia, zabezpieczenie przed podrobieniem produktu i wydłużony termin trwałości to główne powody, dla których firmy z branży farmaceutycznej i ochrony zdrowia polegają na technologii zgrzewania indukcyjnego.

Od czasu tzw. tylenolowych morderstw z Chicago, czyli mającej miejsce w latach 80. serii zgonów na skutek przyjęcia zatrutych leków, producentów obowiązują przepisy, które wymagają, aby leki sprzedawane bez recepty posiadały odpowiednie zabezpieczenia przed manipulacją.

Jednym z najprostszych i najekonomiczniejszych sposobów uwidocznienia próby naruszenia opakowania jest uszczelnienie indukcyjne.

Niektóre rodzaje foliowych uszczelnień nie mogą zostać zdjęte bez pozostawienia widocznego śladu na brzegu pojemnika, co alarmuje klienta, że ktoś próbował naruszyć produkt.

Technologia zgrzewania indukcyjnego jest również wykorzystywana w zwalczaniu
podrabianych leków; szacuje się, że każdego roku na skutek spożycia tego typu środków umiera ok. 1 miliona osób.

Korzystanie z takich rozwiązań jak uszczelnienia indukcyjne może powstrzymać fałszerzy przed podrabianiem Twojego produktu i ustrzec Cię przed naruszeniem wizerunku marki.

Inną korzyścią związaną ze zgrzewaniem indukcyjnym jest zabezpieczenie leków oraz suplementów diety przed wilgocią i drobnoustrojami oraz wydłużenie tym samym ich terminu ważności.

Technologia zgrzewania indukcyjnego jest właściwym rozwiązaniem dla szerokiej gamy produktów takich jak leki na receptę, witaminy czy proszki proteinowe.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób Enercon może ochronić Twoje produkty oraz reputację, skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt

Studia przypadku

Healthspan

ZABEZPIECZENIE PRZED OTWARCIEM OPAKOWANIA

Healthspan, dostawca oferujący sprzedaż wysyłkową witamin, minerałów i suplementów diety, poszukiwał rozwiązania, które pozwoli mu hermetycznie uszczelnić cienki, prostokątny pojemnik. Firma skontaktowała się z Enercon Industries, dzięki czemu była w stanie uszczelnić swój unikalny pojemnik za pomocą specjalnie zaprojektowanej cewki zgrzewającej.

whitehills

MOCNIEJSZE USZCZELNIENIA

Firma Whitehills Supplements, producent proszków proteinowych, potrzebowała rozwiązania, które pozwoliłoby uniknąć uszkodzonych uszczelnień i reklamacji konsumentów. Aby to osiągnąć, firma postanowiła zastosować zgrzewarki indukcyjne Enercon Industries w swojej linii produkcyjnej w celu zapewnienia mocnych, hermetycznych uszczelnień swoich pojemników.

biowet

MOCNIEJSZE USZCZELNIENIA

Firma Vetoquinol Biowet Sp z o.o. zastąpiła tanią ręczną zgrzewarkę indukcyjną na automatyczną zgrzewarkę Super Seal ™ 75 firmy Enercon.

Jakosc uszczelnienia podstawa naszych rozwiazan

Uszczelnianie miliardów butelek na świecie

pharmaceutical industry footer