Trzy Najważniejsze Korzyści
od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Dlaczego warto uszczelniać indukcyjnie produkty kosmetyczne?

Wizerunek i reputacja marki to kluczowe powody, dla których branży kosmetycznej decydują się na wykorzystanie zgrzewarek indukcyjnych.

Uwidoczniona próba otwarcia oraz świeżość produktu to dwie główne korzyści płynące z wykorzystania technologii zgrzewania indukcyjnego. Nienaruszone uszczelnienie zapewniane przez rozwiązania indukcyjne może bardzo pozytywnie wpłynąć na wizerunek marki, ponieważ chroni produkt przed drobnoustrojami i zróżnicowanymi temperaturami oraz daje klientom pewność, że nie został on naruszony ani zepsuty.

Jest to szczególnie przydatne w przypadkach, gdy klient odwiedzający sklep chce tylko sprawdzić produkt, a następnie odkłada go z powrotem na półkę – produkt wygląda wówczas na używany i nieatrakcyjny.

Uszkodzone i otwarte produkty mogą stanowić problem dla sklepów, gdyż klienci bardzo często odmawiają ich zakupu. Jednakże wychodząc naprzeciw produktom, których zapach jest ważnym czynnikiem sprzedażowym, wprowadzone zostały folie zapachowe, które pozwalają klientom powąchać produkt bez naruszania opakowania.

Kolejną korzyścią uszczelnień hermetycznych jest zabezpieczenie przed utlenianiem produktu, co wydłuża jego trwałość i zapobiega wysychaniu oraz zestalaniu.

Technologia indukcyjna jest odpowiednim rozwiązaniem dla szerokiej gamy produktów takich jak kremy, balsamy, peelingi, szampony i sole kąpielowe. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób Enercon może ochronić Twoje produkty oraz reputację, skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt

Studia przypadku

Tropic technologię zgrzewania indukcyjnego

ZABEZPIECZENIE PRZED OTWARCIEM OPAKOWANIA

Firma Tropic Skincare, producent naturalnych kosmetyków, poszukiwała rozwiązania, które zapewniłoby uwidocznienie otwarcia opakowania i zapobiegło wyciekom produktów. Firma skontaktowała się z Enercon Industries i uwzględniła ręczną zgrzewarkę indukcyjną wieczek w swoim procesie produkcyjnym w celu zapewnienia mocnych, hermetycznych uszczelnień swoich pojemników.

KLEANSpa

BEZPIECZNY TRANSPORT

KLEAN Spa, marka w pełni naturalnych kosmetyków upiększających, cierpiała z powodu niezadowolenia klientów oraz kosztów spowodowanych nieszczelnością produktów. W celu rozwiązania tego problemu i chronienia swojej reputacji firma wprowadziła do procesu produkcyjnego przenośną zgrzewarkę indukcyjną.

Lavendula wybiera zgrzewanie indukcyjne

PRZEDŁUŻENIE TERMINU PRZYDATNOŚCI

Firma Lavendula de Simiane, producent kosmetycznych wód kwiatowych, poszukiwała rozwiązania chroniącego przed wyciekami produktów. Aby to osiągnąć, firma skontaktowała się z Enercon Industries i zastosowała w produkcji zgrzewarkę indukcyjną do zakładania mocnych, hermetycznych uszczelnień.

Ochrona panstwa produktu podstawa naszych rozwiazan

Uszczelnianie miliardów butelek na świecie

cosmetics industry footer