Firma Enercon oferuje najszerszy wybór cewek indukcyjnych i głowic
zgrzewających spośród wszystkich producentów zgrzewarek.

Enercon posiada dwa typy głowic zgrzewających, każdy w kilku wersjach, co sprawia, że dostępne są idealnie dopasowane głowice w zależności od wielkości i typu pojemnika oraz nakrętki, w celu zapewnienia perfekcyjnych, mocnych uszczelnień.

Głowice tunelowe umożliwiają większą wydajność niż w przypadku bardziej tradycyjnych głowic płaskich.

Natomiast głowice płaskie zapewniają elastyczność w zgrzewaniu nakrętek o średnicy 15–150 mm.

Głowica tunelowa głęboka jest używana do nakrętek stożkowych, z dziubkiem i o innych kształtach. Głowice uniwersalne i All-in-One są wersjami głowicy płaskiej.

Cewka typu „wszystko w jednym” jest dostępna w modelach Super Seal™ oraz Super Seal™ Touch. Płaskie głowice zgrzewające można obracać w celu dostosowania do różnych aplikacji. Są w stanie uszczelniać pojemniki o średnicy nakrętki od 20 mm do 140 mm. Są idealne dla pracowników uszczelniających różne rodzaje pojemników i zapewniają najwyższy stopień wszechstronności uszczelniania.

Pakujący często nie zdają sobie sprawy, że wydajność operacji zgrzewania zależy od konstrukcji głowicy zgrzewającej. Sekretem tworzenia szybkiego, wydajnego i spójnego zamknięcia jest transfer energii do wkładki foliowej.

Cewki indukcyjne Enercon zachowują ten sam standard zgrzewania, niezależnie od tego, czy chodzi o pojedynczą nakrętkę, czy o całą serię pod cewką indukcyjną.

Kontakt

W Enercon bierzemy pod uwagę średnicę i wysokość nakrętki, prędkość linii oraz rodzaj wkładki foliowej, która jest niezbędna do zastosowania przed wyborem głowicy zgrzewającej.

GŁOWICE PŁASKIE Cewek Indukcyjnych

GŁOWICE PŁASKIE

GŁOWICE TUNELOWE Cewek Indukcyjnych

GŁOWICE TUNELOWE

GŁOWICA TUNELOWA SZEROKA Cewek Indukcyjnych

GŁOWICA TUNELOWA SZEROKA

GŁOWICA TUNELOWA GŁĘBOKA Cewek Indukcyjnych

GŁOWICA TUNELOWA GŁĘBOKA

Nasi eksperci techniczni dobiorą cewkę odpowiednią do konkretnych wymagań, co pozwoli osiągnąć maksymalną wydajność przy możliwie najniższym zużyciu energii.

Każdego dnia nasza technologia zgrzewania indukcyjnego sprawdza się w uszczelnianiu ponad 200 milionów pojemników w Europie

food-image-bottom

Studia przypadku

GSK

PRZEDŁUŻENIE TERMINU PRZYDATNOŚCI

Firma GlaxoSmithKline miała problemy z hermetycznym uszczelnieniem owalnego pojemnika Horlicks z zatrzaskowym wieczkiem. Firma postanowiła skontaktować się z Enercon Industries, aby otrzymać ekspercką poradę i rozwiązanie.

Lindens

MOCNIEJSZE USZCZELNIENIA

„Firma Enercon stworzyła unikatową cewkę tunelową, która umożliwia równomierny rozkład energii na szyjce pojemnika i uzyskanie doskonałego uszczelnienia bez przegrzania.”

Dave Broadhead, dyrektor w firmie Lindens Apothecary
Mendes-Goncalves

SZYBSZA LINIA PRODUKCYJNA

„Maszyny firmy Enercon są jedynymi zgrzewarkami indukcyjnymi, których możemy używać do uszczelniania naszych sosów delikatesowych ze względu na inny styl nakrętki.
Jesteśmy również w stanie bardzo łatwo wymienić głowice zgrzewające, co pozwala nam na uszczelnianie produktów o różnych wymiarach bez straty czasu produkcji”.

Carlos Prino, dyrektor ds. projektów przemysłowych w firmie Mendes Gonçalves