Uszczelnianie indukcyjne zapewnia wiele korzyści w porównaniu do uszczelniania termicznego

curve line under

Uszczelnianie indukcyjne jest najczęściej wykorzystywaną metodą umieszczania wkładki na niezakręcanych kapslach lub pojemnikach bez nakrętki. Termiczna „płyta grzejna” aplikuje nacisk, nakładając plastik lub folię z tworzywa sztucznego na pojemnik i topi warstwę na dolnej powierzchni, tworząc uszczelnienie.

„Płyta grzejna” potrzebuje czasu na rozgrzanie (i ochłodzenie, gdy wymagana jest konserwacja). Proces generuje stosunkowo wysokie koszty energii, podnosi temperaturę otoczenia i może być potencjalnie niebezpieczny dla operatora.

W przeciwieństwie do zgrzewarki indukcyjne, termiczna „płyta grzejna” nie posiada zakresów tolerancji wysokości i kształtów, dlatego też pojemniki „niestandardowe” mogą pozostać nieuszczelnione lub uszczelnione niedokładnie, co generuje odpady i straty. W przypadku wycieku czyszczenie jest trudne, ponieważ wycieki często się „zapiekają”, co wymaga wyłączenia, chłodzenia i czyszczenia, powodując znaczne zmniejszenie wydajności produkcji.

Przez dziesięciolecia producenci sięgali po uszczelnianie termiczne jako niezawodną metodę, jednak uszczelnianie indukcyjne jest szybsze i bardziej energooszczędne, co zmniejsza koszt jednostkowy uszczelnionego produktu.

Kontakt

Jak działa indukcyjne uszczelnianie pojemników?

Indukcyjne uszczelnianie pojemników jest procesem bardzo prostym. Pojemnik jest napełniany i zakręcany nakrętką ( z uprzednio umieszczoną w niej platynką).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Co mówią klienci

ARLA

ZAPOBIEGANIE WYCIEKOM

„Rozmiar i zasięg naszej nowej mleczarni umacnia firmę Arla na pozycji lidera branży mlecznej w Wielkiej Brytanii i wytycza kolejną granicę dla nowej generacji przetwórstwa świeżego mleka.”

Peter Lauritzen, dyrektor naczelny Arla Foods w Wielkiej Brytanii
Chemfix

PRZEDŁUŻENIE TERMINU PRZYDATNOŚCI

„”Poleciłbym Enercon Industries innym producentom, zarówno ze względu na wydajność produkcyjną, jak i korzyści płynące z wykorzystania urządzeń zgrzewających.”

Paul Banks, dyrektor ds. zakupów i dostaw w firmie Chemfix
Clarks

ZABEZPIECZENIE PRZED OTWARCIEM OPAKOWANIA

„Wybraliśmy zgrzewarki indukcyjne Enercon ze względu na ich reputację w branży i niezawodność. Nie mieliśmy awarii ani problemów z żadną z naszych zgrzewarek indukcyjnych od momentu ich zainstalowania osiem lat temu.”

Mark Leverington, kierownik ds. łańcucha dostaw w firmie Clarks
Floratine

BEZPIECZNY TRANSPORT

„Skargi klientów prawie w ogóle się już nie zdarzają, a 99% naszych problemów zostało rozwiązane dzięki zgrzewarce indukcyjnej – to istne zbawienie.”

Darryl King, dyrektor ds. operacyjnych firmy Floratine
Wyświetl studium przypadku
Jakosc uszczelnienia podstawa naszych rozwiazan