Uszczelnianie indukcyjne zapewnia wiele korzyści w porównaniu do uszczelniania termicznego

Uszczelnianie indukcyjne jest najczęściej wykorzystywaną metodą umieszczania wkładki na niezakręcanych kapslach lub pojemnikach bez nakrętki. Termiczna „płyta grzejna” aplikuje nacisk, nakładając plastik lub folię z tworzywa sztucznego na pojemnik i topi warstwę na dolnej powierzchni, tworząc uszczelnienie.

„Płyta grzejna” potrzebuje czasu na rozgrzanie (i ochłodzenie, gdy wymagana jest konserwacja). Proces generuje stosunkowo wysokie koszty energii, podnosi temperaturę otoczenia i może być potencjalnie niebezpieczny dla operatora.

W przeciwieństwie do zgrzewarki indukcyjne, termiczna „płyta grzejna” nie posiada zakresów tolerancji wysokości i kształtów, dlatego też pojemniki „niestandardowe” mogą pozostać nieuszczelnione lub uszczelnione niedokładnie, co generuje odpady i straty. W przypadku wycieku czyszczenie jest trudne, ponieważ wycieki często się „zapiekają”, co wymaga wyłączenia, chłodzenia i czyszczenia, powodując znaczne zmniejszenie wydajności produkcji.

Przez dziesięciolecia producenci sięgali po uszczelnianie termiczne jako niezawodną metodę, jednak uszczelnianie indukcyjne jest szybsze i bardziej energooszczędne, co zmniejsza koszt jednostkowy uszczelnionego produktu.

Kontakt

Jak działa indukcyjne uszczelnianie pojemników?

Indukcyjne uszczelnianie pojemników jest procesem bardzo prostym. Pojemnik jest napełniany i zakręcany nakrętką ( z uprzednio umieszczoną w niej platynką).

Co mówią klienci

ARLA

ZAPOBIEGANIE WYCIEKOM

„Rozmiar i zasięg naszej nowej mleczarni umacnia firmę Arla na pozycji lidera branży mlecznej w Wielkiej Brytanii i wytycza kolejną granicę dla nowej generacji przetwórstwa świeżego mleka.”

Peter Lauritzen, dyrektor naczelny Arla Foods w Wielkiej Brytanii
Chemfix

PRZEDŁUŻENIE TERMINU PRZYDATNOŚCI

„”Poleciłbym Enercon Industries innym producentom, zarówno ze względu na wydajność produkcyjną, jak i korzyści płynące z wykorzystania urządzeń zgrzewających.”

Paul Banks, dyrektor ds. zakupów i dostaw w firmie Chemfix
Clarks

ZABEZPIECZENIE PRZED OTWARCIEM OPAKOWANIA

„Wybraliśmy zgrzewarki indukcyjne Enercon ze względu na ich reputację w branży i niezawodność. Nie mieliśmy awarii ani problemów z żadną z naszych zgrzewarek indukcyjnych od momentu ich zainstalowania osiem lat temu.”

Mark Leverington, kierownik ds. łańcucha dostaw w firmie Clarks
Floratine

BEZPIECZNY TRANSPORT

„Skargi klientów prawie w ogóle się już nie zdarzają, a 99% naszych problemów zostało rozwiązane dzięki zgrzewarce indukcyjnej – to istne zbawienie.”

Darryl King, dyrektor ds. operacyjnych firmy Floratine
Jakosc uszczelnienia podstawa naszych rozwiazan