Zgrzewarka ciśnieniowa z urządzeniem Enercon Super Seal™ – pozwala zwiększyć prędkość produkcji i obniżyć koszty energii.

Zgrzewarka ciśnieniowa z urządzeniem Enercon Super Seal™

Zalety Technologii Indukcyjnej w Procesie Uszczelniania bez Użycia Pokryw

Pomyślne uszczelnienie zarówno pojemników z niezakręcanymi kapslami, jak i pojemników bez nakrętki, jest teraz możliwe dzięki uszczelnieniu ciśnieniowemu z urządzeniem Enercon Super Seal™.

Zazwyczaj uszczelnienie pasem docisku stosuje się w celu zastąpienia uszczelnienia termicznego lub w celu skrócenia czasu pobytu produktu w uszczelnieniu termicznym.

Uszczelnianie termiczne jest powolnym i kosztownym procesem wymagającym częstej konserwacji. Dodanie do linii uszczelniacza indukcyjnego pozwala zwiększyć prędkość produkcji i zmniejszyć koszty energii.

Uszczelki są umieszczane na pojemnikach bez nakrętki lub znajdują się w nakrętce, umieszczone tam przez producenta nakrętki.

Pojemnik z pokrywą kierowany jest następnie przez indukcyjny tunel grzewczy, w którym następuje docisk zacisku na pokrywie lub folii za pomocą niemetalowej taśmy recyrkulacyjnej.

Ta unikatowa konstrukcja automatycznie uwzględnia zmiany składników i tolerancji, takie jak zmiany wysokości butelki, napełnienie produktem, prędkość linii i umiejscowienie środka butelek. Górny docisk jest utrzymywany po początkowym zwolnieniu z podgrzewającego pola indukcyjnego.

Właściwości

  • W komplecie z modułem Enercon Super Seal™

  • Maksymalna średnica pokrywy – 110 mm

  • Prędkość przenośnika do 40 metrów na minutę

Kontakt

curve line over half trans.png

Zgrzewarka ciśnieniowa z urządzeniem Enercon Super Seal ™ są idealne do środowisk pakowania, które działają przy szybkości linii do 40 metrów na minutę.

Le Petit Basque sheeps yaourt sealed by induction cap sealing

Studia przypadku

GSK

PRZEDŁUŻENIE TERMINU PRZYDATNOŚCI

„Firma GlaxoSmithKline miała problemy z hermetycznym uszczelnieniem owalnego pojemnika Horlicks z zatrzaskowym wieczkiem. Firma postanowiła skontaktować się z Enercon Industries, aby otrzymać ekspercką poradę i rozwiązanie.

Niezawodne maszyny podstawa naszych rozwiazan