Unilever_and_Enercon_Industries_win_packaging_award

Firma Enercon Industries zdobyła prestiżową nagrodę razem z gigantem towarów konsumpcyjnych – Unilever.

Nagroda „Pakiet roku” za 2015 rok została przyznana firmie Unilever i jej wyznaczonemu dostawcy, Enercon Industries, za nową i innowacyjną ściskaną butelkę majonezu Hellmann’s.

Międzynarodowe stowarzyszenie branżowe, Association for Dressings & Sauces, przyznało tę nagrodę za przyjazny dla konsumentów projekt produktu.

„Współpracowaliśmy z Enercon Industries nad projektem butelki zapewniającej konsumentom maksymalną satysfakcję i maksymalne wyciśnięcie produktu z butelki” – powiedział Tom Wajda, dyrektor ds. badawczo-projektowych w Unilever.

Butelka ściskana ma na celu wyeliminowanie konieczności wstrząsania lub skrobania pojemnika, aby wydostać sos, a korek niekapek eliminuje kapanie.

Ta nowa konstrukcja sprawiała jednak problemy podczas uszczelniania indukcyjnego.

Folia zamknięcia uchylnego, w przeciwieństwie do zwykłych konstrukcji, jest dalej od górnej części korka, a średnica uszczelnienia indukcyjnego jest znacznie mniejsza niż średnica korka.

Aby znaleźć rozwiązanie, firma Unilever skontaktowała się z Enercon, aby wykorzystać wiedzę fachową na temat uszczelniania.

Ryan Schuelke, wiceprezes ds. sprzedaży w Enercon Industries, stwierdził: „To nie był uniwersalny projekt.

Aby zapewnić uzyskanie doskonałych uszczelnień w Unilever, nasi inżynierowie wyposażyli zgrzewarki indukcyjne w niestandardowe głowice zgrzewające, które skupiały energię zgrzewania bezpośrednio w miejscu zakładania folii.

Ma to istotne znaczenie dla uzyskania konsekwentnie hermetycznego uszczelnienia”.

W wyniku tego partnerstwa firma Unilever wybrała Enercon Industries do nagrody „Pomocnego dostawcy roku”.

Mówiąc o wiedzy fachowej Enercon, pan Schuelke dodał: „Mamy dedykowanego inżyniera, który zajmuje się takimi innowacyjnymi rozwiązaniami, oraz zespół ds. uszczelniania, którego członkowie mają w sumie ponad sześćdziesięcioletnie doświadczenie w uszczelnianiu.

Wykorzystaliśmy tę wiedzę wewnętrzną do stworzenia unikatowej serii głowic zgrzewających specjalnie do takich produktów”.

Enercon produkuje zgrzewarki indukcyjne wieczek, które są cenione na całym świecie za to, że zapewniają uwidocznienie otwarcia opakowania, zapobiegają wyciekom oraz pozwalają zachować świeżość produktów firmom pakującym w branży spożywczej, napojów i farmaceutycznej.

Unilever jest jednym z największych na świecie dostawców produktów żywnościowych, chemii gospodarczej i do higieny osobistej. Firma Unilever jest właścicielem ponad 400 marek, w tym: Persil, Dove, Domestos, Lipton, Wall’s, PG Tips, Ben & Jerry’s, Marmite, Magnum i Lynx.