Best__Protein_Product_and_logo

Wytrzymałe zgrzewanie nakrętek na potrzeby suplementów dla sportowców BEST Protein

Firma BEST Protein poszukiwała skutecznego rozwiązania na potrzeby ochrony swych produktów przed utlenianiem i zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Kontakt

Główne Zalety Od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Studium Przypadku

BEST Protein nabyła drugą zgrzewarkę indukcyjną do nakrętek Super Seal™, aby zapewnić standardy zgrzewania na potrzeby swej ekspansji na arenie międzynarodowej.

BEST Protein to wiodąca, hiszpańska spółka zajmująca się opracowywaniem i dystrybucją odżywek dla sportowców. Zapewnia kontrolę jakości w drodze opracowywania, pakowania, zgrzewania i etykietowania swych produktów w swym zakładzie w Barcelonie.

Zgrzewanie indukcyjne stało się szczególnie ważne, gdy spółka zaczęła się rozwijać na rynkach międzynarodowych. Produkty w proszku, jak odżywki, pozbawione ochrony przed utlenianiem i zanieczyszczeniami z zewnątrz, łatwo tracą właściwości odżywcze.

Jesús Ortega, Kierownik BEST Protein, pragnął znaleźć rozwiązania opakowaniowe, które nie zmieniały sposobu prezentacji produktów, a jednocześnie zachowywały jego niezmieniony aromat i smak. Ponieważ zgrzewanie indukcyjne jest procesem pakowania niewymagającym kontaktu, uznano je za technologię zdolną zapewnić możliwość stwierdzania naruszeń, zapobiegać wyciekom i zapewnić świeżość oraz jakość produktu.

„Poszukiwaliśmy rozwiązania zapobiegającego dostawaniu się do naszych produktów wilgoci, tlenu i innych zanieczyszczeń, które mogłyby pogorszyć ich jakość podczas transportu do naszego konsumenta końcowego”. Zgrzewanie indukcyjne nakrętek tworzy hermetyczne zamknięcie, stanowiące barierę chroniącą produkty BEST Protein.

Firma Enercon podjęła bliską współpracę z Quatropack, naszym dystrybutorem zgrzewarek indukcyjnych do nakrętek w Hiszpanii, aby zapewnić spółce Best Protein pomyślne wdrożenie zgrzewania indukcyjnego. Quatropack zapewniła kompleksowe porady, jak twierdzi Jesús Ortega, „Quatropack pomogła znaleźć najlepszych dostawców nakrętek na rynku i przekazała nam informacje na temat sposobu uzyskiwania dobrej szczelności”.

„Wiedzieliśmy, że rozwiązania zgrzewania indukcyjnego firmy Enercon pozwolą nam zapewnić idealne, hermetyczne zamknięcie, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy z wszechstronności tego sprzętu. Super Seal™ może służyć do uszczelniania pojemników i nakrętek o różnych rozmiarach, zawsze uzyskując doskonałą jakość uszczelnienia”.

Zgrzewarka do zamknięć Super Seal™ wytwarza pole indukcyjne, które ogrzewa foliową wyściółkę umieszczoną w nakrętkach przez ich dostawcę. Wysoka temperatura topi polimer na spodzie folii, dzięki czemu łączy się on z krawędzią pojemnika, zapewniając wymagane uszczelnienie.

„Proces zgrzewania indukcyjnego jest najbardziej korzystny i jest wart swojej ceny, ponieważ chroni nasze wyroby przed zanieczyszczeniami i nieszczelnością pojemników”, stwierdził Jesús Ortega. „Dzięki procesowi zgrzewania indukcyjnego uzyskaliśmy pomyślną dystrybucję w kraju i za granicą bez strat produktów, a także zapewniliśmy możliwość stwierdzania naruszeń w transporcie”.

Ortega zauważa, że zgrzewanie indukcyjne odgrywa ważną rolę we wspieraniu wizerunku marki suplementów dla sportowców. „Zwracamy uwagę na każdy szczegół naszych produktów i ich opakowań. Uszczelnianie naszych wysokiej jakości składników przy użyciu indukcji pomyślnie odzwierciedla jakość naszych produktów”.
Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat firmy BEST, proszę kliknąć tutaj. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat Super Seal™, proszę kliknąć tutaj.

Best__Protein_Product_and_logo

„Proces zgrzewania indukcyjnego jest najbardziej korzystny i jest wart swojej ceny, ponieważ chroni nasze wyroby przed zanieczyszczeniami i nieszczelnością pojemników”.

Jesús Ortega, Kierownik BEST Protein