zipz-przeszła na zgrzewanie indukcyjne wieczek

Enercon eliminuje wycieki z uszczelnień wykonywanych techniką przewodnościową w firmie winiarskiej

Firma winiarska Zipz Inc potrzebowała innego rozwiązania w zakresie uszczelniania jednoporcjowych szklanek wina niż metoda przewodnościowa. Firma przeszła na zgrzewanie indukcyjne wieczek w celu rozwiązania problemu zbyt wielu wycieków.

Kontakt

Główne Zalety Od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Studium przypadku

Enercon Industries pomogła wyeliminować przecieki powodowane przez uszczelnianie przewodnościowe w nagradzanej firmie winiarskiej Zipz Inc.

Dzięki wiodącej na świecie technologii zgrzewania indukcyjnego Enercon wycieki u renomowanego producenta win Zipz Inc są już przeszłością.

Przed odkryciem Enercon i zgrzewania indukcyjnego ta kalifornijska firma stosowała alternatywną metodę uszczelniania – przewodnościową. W rezultacie jej wina – które są pakowane w jednoporcjowe szklanki PET – zbyt często wyciekały, co często dzieje się w przypadku uszczelniania przewodnościowego.

Początkowa metoda polegała na wykonywaniu uszczelnień za pomocą przewodzącej płyty grzejnej, która przyklejała membranę z podkładem foliowym do obrzeża pojemnika. Podczas procesu uszczelniania wolna przestrzeń nad produktem w każdym pojemniku była płukana wstecznie azotem w celu usunięcia powietrza, które mogło mieć negatywny wpływ na jakość wina i termin trwałości.

Azot powodował wytworzenie pewnego ciśnienia wewnętrznego w przestrzeni nad produktem, którego uszczelnienie przewodnościowe nie było w stanie utrzymać.

Nie chcąc splamić reputacji firmy, dyrektor naczelny J. Henry Scott zaczął szukać alternatywnej metody, która zapewniłaby bardziej skuteczne uszczelnienie.

Scott skorzystał z doradztwa Bruce’a Cleevely’ego, dawnego wiceprezesa ds. rozwoju produktów w firmie Berry Plastics, aby znaleźć rozwiązanie.

Tym rozwiązaniem było przejście na zgrzewanie indukcyjne za pomocą systemu Super Seal™ Touch firmy Enercon oraz uszczelnień indukcyjnych Lift n’ Peel™ firmy Selig.

Maszyna Super Seal™ Touch była bardzo polecana przez pana Cleevely’ego, który od wielu lat znał urządzenia i technologie Enercon. Ta innowacyjna maszyna jest wyposażona w interfejs z ekranem dotykowym, funkcje wewnętrznego monitorowania, zarządzania recepturami, zabezpieczenie hasłem, opisowe informacje o usterkach oraz funkcje rozwiązywania problemów. W pełni zintegrowany system kontroli wykrywa również zablokowane pojemniki, brakujące membrany foliowe oraz przekrzywione zakrętki.

J. Henry Scott, założyciel i dyrektor naczelny Zipz Inc., powiedział: „Uszczelnianie przewodnościowe i PET to nie było dobre połączenie. Najlepszą technologią jest zgrzewanie indukcyjne. Zapewnia lepsze uszczelnienia i mniej wad”.

Mówiąc o Enercon, dodał: „Firma Enercon była bardzo dobrym partnerem w zakresie pakowania i okazała się niezwykle pomocna w procesie instalacji i integracji.

„Poleciłbym ją wszystkim poszukującym urządzeń do zgrzewania indukcyjnego.

„Od czasu zainstalowania zgrzewarki indukcyjnej Enercon nie było nawet jednego przypadku wycieku”.

Super Seal™ Touch to tylko jedna ze zgrzewarek w ofercie Enercon, firmy zapewniającej najnowszą technologię do różnych branż na całym świecie – od żywności, napojów i branży farmaceutycznej po sektor przemysłowy i kosmetyczny.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych najlepszych na świecie produktach, kliknij tutaj.

zipz-przeszła na zgrzewanie indukcyjne wieczek
"Poleciłbym ją wszystkim poszukującym urządzeń do zgrzewania indukcyjnego. Od czasu zainstalowania zgrzewarki indukcyjnej Enercon nie było nawet jednego przypadku wycieku."
J. Henry Scott, założyciel i dyrektor naczelny Zipz Inc.