Healthspan

Enercon Industries uszczelnia pojemnik farmaceutyczny o unikalnym kształcie dzięki technologii zgrzewania indukcyjnego

Healthspan, dostawca oferujący sprzedaż wysyłkową witamin, minerałów i suplementów diety, poszukiwał rozwiązania, które pozwoli mu hermetycznie uszczelnić cienki, prostokątny pojemnik. Firma skontaktowała się z Enercon Industries, dzięki czemu była w stanie uszczelnić swój unikalny pojemnik za pomocą specjalnie zaprojektowanej cewki zgrzewającej.

Kontakt

Główne Zalety Od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Studium przypadku

Brytyjska firma Healthspan, oferująca sprzedaż wysyłkową witamin i suplementów diety, używa technologii indukcyjnej do uszczelniania cienkich pojemników o prostokątnym kształcie, co ma wyposażyć je w system uwidaczniający próby manipulacji oraz zwiększyć satysfakcję klienta.

Tradycyjne, okrągłe pojemniki używane do tabletek i witamin zawyżały koszty dostawy i były niewygodne, szczególnie, gdy przesyłkę trzeba było odebrać z urzędu pocztowego.

Wąskie opakowania pozwalają firmie zredukować te koszty i dostarczać przesyłki do średnich rozmiarów brytyjskich skrzynek na listy. Jednakże nietypowa konstrukcja opakowania sprawiała problemy podczas prób dodania mocnego i hermetycznego uszczelnienia na prostokątnej szyjce.

Potrzebując odpowiedniego rozwiązania, firma Healthspan skontaktowała się ze specjalistami od uszczelnień z Enercon Industries.

Brian Tyndall, dyrektor ds. sprzedaży na Wielką Brytanię firmy Enercon, powiedział: „Trudność z unikalnym smukłym kształtem oznaczała, że niezwykle istotnym było uzyskanie odpowiedniej równowagi energii wokół wieczka pojemnika bez przypalenia foliowego uszczelnienia.

„Aby uniknąć przegrzania i osiągnąć odpowiednie uszczelnienie, udało nam się wykorzystać jedną z unikalnych cewek tunelowych zaprojektowanych przez Enercon, która pozwoliła uzyskać równy rozkład energii w okolicach szyjki pojemnika”.

Wraz ze stale rosnącym zapotrzebowaniem w przemyśle farmaceutycznym zgrzewanie indukcyjne staje się coraz częstszym wyborem firm, które wymagają uwidocznienia prób otwarcia, świeżości produktu i zadowolenia klienta.

Pojemnik Healthspan to tylko jeden z przykładów, które obrazują, w jaki sposób firma Enercon pomogła w zrewolucjonizowaniu opakowań farmaceutycznych dzięki zgrzewaniu indukcyjnemu.

Sukces tego opakowania został niedawno powtórzony przez podobne opakowanie firmy RPC, wiodącego na świecie dostawcy plastikowych opakowań.

Aby dowiedzieć się więcej na temat światowej klasy zgrzewarek indukcyjnych firmy Enercon Industries, kliknij tutaj