4Fitness logo

Czeski producent odżywek przeszedł z ręcznej zgrzewarki do automatycznej zgrzewarki indukcyjnej firmy Enercon, aby zwiększyć wydajność zgrzewania.

Czeski producent, który specjalizuje się w produkcji suplementów diety i białkowych, 4FITNESS, poszukiwał wysokiej jakości zgrzewarki indukcyjnej w celu zwiększenia zdolności uszczelniania i zagwarantowania ochrony produktów.

Kontakt

Główne Zalety Od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Studium przypadku

Rynek odżywek białkowych w proszku jest wysoce konkurencyjny w całej Europie, ponieważ kulturyści, lekkoatleci i konsumenci dbający o zdrowie oczekują po swych suplementach diety opłacalnych wyników. W rezultacie opakowania są niezwykle ważne. Mają nie tylko przyciągać klienta, ale także zapewnić, że produkt daje spodziewane korzyści zdrowotne.

W rozmowie na temat znaczenia indukcyjnego zgrzewania nakrętek w sektorze suplementów diety i białkowych pan Filip Degl, właściciel 4FITNESS, stwierdził: „Zgrzewanie indukcyjne zyskuje na znaczeniu, musimy chronić swoje produkty przed zanieczyszczeniem, wyciekiem i podrabianiem. Nasi klienci oczekują obecnie, że produkty 4FITNESS będą posiadały nakrętki zgrzewane indukcyjne”.

Sam charakter odżywek białkowych w proszku i suplementów diety oznacza ich szczególną podatność na zepsucie pod wpływem wilgoci i mikroorganizmów. Dodatkowo nawet najmniejszy kontakt z tlenem może znacznie zmniejszyć siłę działania minerałów i witamin. Tym samym więc suplementy białkowe w hermetycznie zamkniętym opakowaniu posiadają dłuższy okres przydatności, a użytkownik otrzymuje gwarancję wartości odżywczej wskazanej na etykiecie.

„Początkowo do uszczelniania swoich produktów używaliśmy kleju, ale szybko stwierdziliśmy, że nie można na nim polegać i zabiera wiele czasu, więc ponieważ eksportujemy nasze odżywki w proszku do całej Europy, musieliśmy zapewnić bezpieczeństwo produktu w transporcie”, wyjaśnił pan Degl. „Przeszliśmy na zgrzewanie indukcyjne na gorąco, ponieważ zapewnia ono niezawodność, szybkość i hermetyczne zamknięcia”.

Początkowo firma 4FITNESS zaczęła stosować zgrzewanie indukcyjne przy użyciu niskobudżetowych ręcznych urządzeń indukcyjnych, ale rosnące zapotrzebowanie na produkt wymagało szybszych i bardziej rentownych maszyn. „Chcieliśmy zwiększyć wydajność zgrzewania indukcyjnego bez utraty jakości naszych zamknięć, a tym samym najlepszą opcją było przejście na maszynę zintegrowaną”.

Po przeprowadzeniu badań i ocenie różnych opcji zintegrowanych maszyn automatycznych firma 4FITNESS wybrała Enercon Super Seal™75. „W przypadku tego typu inwestycji nie mogliśmy ryzykować, ponieważ ma ona krytyczne znaczenie dla powodzenia naszych produktów i reputacji naszej marki. Dlatego też wybraliśmy maszyny firmy Enercon ze względu na ich niezawodność, wartość i cenę. Transakcję wspierała ogromna oferta serwisowa firmy Enercon i jej zdolność do wysyłania części zamiennych w dowolne miejsce w ciągu 24 godzin”.

Firma Enercon rozumie znaczenie wdrożenia nowego procesu zgrzewania dla organizacji, a James Ramsey (jeden z ekspertów ds. sprzedaży w firmie Enercon w Europie) współpracował z 4FITNESS, aby udzielić spersonalizowanych porad na potrzeby określenia specyfikacji najwłaściwszej maszyny. W komentarzu do swego doświadczenia związanego z zakupem Enercon Super Seal™75 pan Degl oznajmił: „W całym procesie zakupu i instalacji otrzymaliśmy od Jamesa doskonałą i bardzo szybką odpowiedź”.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat 4FITNESS, proszę kliknąć tutaj, zaś na temat naszych indukcyjnych zgrzewarek proszę kliknąć tutaj.

4Fitness logo
„Chcieliśmy zwiększyć wydajność zgrzewania indukcyjnego bez utraty jakości naszych zamknięć, a tym samym najlepszą opcją było przejście na maszynę zintegrowaną”
Filip Degl, Właściciel 4FI