Floratine

Producent agrochemii ułatwia międzynarodowy transport swoich produktów za pomocą zgrzewarek indukcyjnych

Floratine, producent środków do gleb i muraw, poszukiwał sposobu na bezpieczny transport swoich produktów, który pozwoliłby uniknąć kolejnych skarg ze strony klientów spowodowanych uszkodzonymi pojemnikami i wyciekającymi produktami. Firma skontaktowała się z Enercon Industries i wyposażyła swoją linię produkcyjną w technologię zgrzewania indukcyjnego, która pozwoliła na hermetyczne uszczelnianie pojemników.

Kontakt

Główne Zalety Od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Studium przypadku

Producent środków agrochemicznych zapobiegł skargom klientów poprzez wprowadzenie zgrzewania indukcyjnego.

Floratine, producent środków do gleb i muraw oraz produktów specjalistycznych, poszukiwał sposobu, aby zapobiec uszkadzaniu i rozszczelnianiu pojemników podczas transportu.

Produkty firmy – używane do utrzymania pól golfowych oraz muraw sportowych – zawierają składniki organiczne, które uwalniają gazy i mogą wpływać na kształt pojemnika w niskich i wysokich temperaturach, prowadząc tym samym do wycieków.

Darryl King, dyrektor ds. operacyjnych firmy Floratine, powiedział: „Pakowanie pojemników stało się uciążliwym procesem.

Dokręcaliśmy wszystkie nakrętki, korzystając z ręcznego narzędzia pneumatycznego. Gdy którąś dokręciliśmy nie tak jak trzeba, od razu dostawaliśmy telefon od klienta niezadowolonego z powodu nieszczelnego lub rozdętego pojemnika”.

Firma skontaktowała się z Enercon Industries, aby umówić się na testy, po tym jak dowiedziała się, że zgrzewanie indukcyjne i wentylowana folia zwiększają odporność pojemników na zmiany temperatury oraz ułatwiają transport.

Mówiąc o próbach zgrzewania, King wspomniał: „Prawdziwy test stanowiła sytuacja, gdy jeden z moich współpracowników zdjął nakrętkę i stanął na butelce zabezpieczonej wyłącznie foliowym wkładem – nie pękła”.

Obecnie firma wykorzystuje unikatową głowicę zgrzewającą „All-in-One” (Wszystko w jednym) wraz ze zgrzewarką indukcyjną Super Seal™ firmy Enercon, które można wykorzystywać na różnych liniach produkcyjnych bez konieczności wymieniania głowicy.

„Skargi klientów prawie w ogóle się już nie zdarzają, a 99% naszych problemów zostało rozwiązane dzięki zgrzewarce indukcyjnej – to istne zbawienie” – powiedział King.

„Przecież niezawodność jest bezcenna” – dodaje.

Aby uzyskać więcej informacji na temat firmy Floratine, odwiedź stronę , a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat światowej klasy zgrzewarek indukcyjnych firmy Enercon Industries, kliknij tutaj.

Floratine
"Skargi klientów prawie w ogóle się już nie zdarzają, a 99% naszych problemów zostało rozwiązane dzięki zgrzewarce indukcyjnej – to istne zbawienie."
Darryl King, dyrektor ds. operacyjnych firmy Floratine
POBIERZ STUDIUM PRZYPADKU
Powrót do Studia Przypadku