EEP

Producent płynów do balsamowania chroni swoje produkty dzięki technologii zgrzewania indukcyjnego

Firma EEP, producent płynów dla balsamowania, poszukiwała niezawodnego rozwiązania w zakresie uszczelniania, które zapobiegłoby wyciekom i zapewniło większą odporność produktów na zmienne temperatury. Aby było to możliwe, firma skontaktowała się z Enercon Industries i wyposażyła swoją linię produkcyjną w zgrzewarkę indukcyjną.

Kontakt

Główne Zalety Od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Studium przypadku

Jeden z głównych producentów i dostawców środków do balsamowania przeszedł na technologię zgrzewania indukcyjnego, aby zapobiec wyciekom i zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo użytkowników.

Brytyjska firma EEP borykała się z wyciekami swoich płynów do balsamowania, które dystrybuowane są w jednolitrowych butelkach.

Philippe Dubresson, dyrektor firmy EEP, powiedział: „Zdecydowaliśmy się wdrożyć technologię zgrzewania indukcyjnego, ponieważ mieliśmy wiele problemów z nakrętkami, które nie dokręcały się prawidłowo i powodowały wycieki”.

Firma skontaktowała się z Enercon Industries umówiła się na wykonanie prób zgrzewania.

„Przeprowadziliśmy testy i pomimo zdjęcia nakrętki pojemnik pozostał hermetycznie uszczelniony dzięki foliowemu zgrzewowi, a produkt zachował swoją jakość” – powiedział Dubresson.

„Foliowy wkład utrzymuje produkt w pojemniku, nawet jeśli nakrętka jest dość delikatna” – dodał.

Oprócz umożliwienia producentowi zabezpieczenia produktu przeciwko wyciekom i zapewnienia jego bezpiecznego transportu, technologia zgrzewania indukcyjnego pozwoliła również zabezpieczyć jego integralność i zdatność.

Dubresson skomentował: „Z reguły nasze produkty są przechowywane przez jakiś czas zanim zostaną użyte przez balsamistów, dlatego możliwość ich zakonserwowania i wydłużenia terminu zdatności są dla nas tak ważne.

„Degradacja produktów do balsamowania z powodu ciepła to dość częsty problem w naszej branży, jednak uszczelnianie indukcyjne chroni je przed tym czynnikiem i zapobiega parowaniu produktów lub wydostawaniu się oparów.

„Ułatwia to wykorzystanie produktu oraz zwiększa bezpieczeństwo użytkownika”.

Według Dubressona korzyści te umożliwiły firmie EEP zdobycie konkurencyjnej przewagi.

Powiedział: „Możliwość hermetycznego uszczelnienia naszych pojemników oraz zabezpieczenia produktów dała nam przewagę nad konkurencyjnymi firmami”.

Aby uzyskać więcej informacji na temat firmy EEP, kliknij tutaj, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat światowej klasy zgrzewarek indukcyjnych firmy Enercon Industries, kliknij tutaj.

EEP
"Możliwość hermetycznego uszczelnienia naszych pojemników oraz zabezpieczenia produktów dała nam przewagę nad konkurencyjnymi firmami."
Philippe Dubresson, dyrektor firmy EEP