Lindens

Rozwijający się producent suplementów diety korzysta z technologii indukcyjnej do uszczelniania innowacyjnych pojemnik

Firma Lindens Apothecary, producent suplementów diety, stanęła przed wyzwaniem uszczelniania prostokątnych pojemników. Firma skontaktowała się z Enercon Industries w celu uzyskania rozwiązania i zastosowała jedną z naszych najlepiej sprzedających się zgrzewarek w swojej linii produkcyjnej.

Kontakt

Główne Zalety Od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Studium Przypadku

Firma Enercon Industries pomogła stworzyć doskonałe uszczelnienie dla innowacyjnego produktu farmaceutycznego.

Firma Lindens Apothecary, brytyjski producent i pakowacz suplementów diety, skontaktowała się z Enercon Industries z problemem – borykała się ze zgrzewaniem folii na szyjce pojemnika o prostokątnym kształcie.

„Suplementy diety wymagają całkowitej szczelności, zarówno w celu ochrony produktu przed atmosferą, jak i zapewnienia konsumentów, że opakowanie produktu nie zostało naruszone” – powiedział Dave Broadhead, dyrektor w firmie Lindens Apothecary.

„Jednak prostokątna szyjka na butelce sprawiała nam problemy, ponieważ większość zgrzewarek indukcyjnych przeznaczonych jest do okrągłej szyjki.”

Firma Lindens wymagała rozwiązania spełniającego nowe wymogi pakowania oraz zapewniającego mocne i niezawodne uszczelnienie tych innowacyjnych pojemników.

Pan Broadhead dodał: „Jako że butelki PontPacks są dość elastyczne, okazało się, że ściśnięcie ich może łatwo spowodować wyrwanie uszczelnienia.

„Ponieważ wiele naszych produktów jest dostarczanych pocztą, uszkodzone uszczelnienia mogły być dużym i kosztownym problemem.”

Firma rozpoczęła poszukiwanie zgrzewarek indukcyjnych i nawiązała szereg kontaktów branżowych w celu uzyskania porad.

„Byłem świadomy, że zgrzewarki indukcyjne Enercon miały reputację trwałych i niezawodnych, więc zwróciłem się do tej firmy i porozmawiałem z Brianem Tyndallem [dyrektorem sprzedaży na Wielką Brytanię]” – powiedział pan Broadhead.

„Było jasne, że Brian miał bogate doświadczenie, którym chętnie się z nami podzielił.

„Nie jesteśmy inżynierami ani specjalistami w dziedzinie pakowania, więc rada Briana była potrzebna, mile widziana i bardzo ważna.”

Po dokładnym omówieniu projektu firma Lindens zakupiła maszynę Super Seal™ 75.

Brian Tyndall stwierdził: „Ponieważ pojemnik jest zaprojektowany jako wystarczająco cienki, aby można było wysyłać go do przeciętnych brytyjskich skrzynek pocztowych, może być trudny do uszczelnienia.

„Trudność z prostokątnym kształtem oznacza, że niezwykle istotne jest uzyskanie odpowiedniej równowagi energii wokół wieczka pojemnika bez przypalenia uszczelnienia.

„Jednak firma Enercon stworzyła unikatową cewkę tunelową, która umożliwia równomierny rozkład energii na szyjce pojemnika i uzyskanie doskonałego uszczelnienia bez przegrzania.”

Mówiąc o Super Seal™ 75, pan Broadhead z firmy Lindens dodał: „Konfiguracja i przygotowanie do pracy zajęły mniej niż godzinę.

„Urządzenie zapewnia w niezawodne 100% uszczelnienia, które nie odrywają się nawet w przypadku upuszczenia lub ściśnięcia gotowego produktu.

„Z przyjemnością poleciłbym urządzenie, wsparcie przedsprzedażowe i usługi posprzedażne, jakie uzyskaliśmy od Enercon.”

Firma Lindens dostarcza ponad 400 rodzajów suplementów diety w Wielkiej Brytanii i Europie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Lindens, kliknij tutaja jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat światowej klasy zgrzewarek indukcyjnych firmy Enercon Industries, kliknij tutaj.

Lindens
"Super Seal™ 75, Konfiguracja i przygotowanie do pracy zajęły mniej niż godzinę. Urządzenie zapewnia w niezawodne 100% uszczelnienia, które nie odrywają się nawet w przypadku upuszczenia lub ściśnięcia gotowego produktu."
Dave Broadhead, Dyrektor w firmie Lindens Apothecary