Beanies

Producent kawy przechodzi na „czystszą” metodę uszczelniania słoików – za pomocą zgrzewania indukcyjnego

Producent kawy, firma Beanies Flavour Co, potrzebowała czystszej metody uszczelniania do produkcji aromatyzowanej kawy rozpuszczalnej. Dla tej konkretnej potrzeby uszczelnianie indukcyjne wieczek okazało się skuteczniejsze niż klej.

Kontakt

Główne Zalety Od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Studium przypadku

Producent kawy aromatyzowanej przeszedł na zgrzewanie indukcyjne, gdy uznał, że dawna metoda uszczelniania była „przestarzała” i „brudna.”

Producent kawy, firma Beanies Flavour Co. – która wyrosła z garażowego eksperymentu – uszczelnia teraz swoje słoiki zgrzewarkami indukcyjnymi Super Seal™ firmy Enercon.

Firma Beanies rozpoczęła współpracę z Enercon Industries po podjęciu decyzji o zaprzestaniu uszczelniania słoików folią i klejem.

Lee Hull, kierownik zakładu Beanies, powiedział: „Kiedyś używaliśmy kleju do przyklejania folii do słoika, ale uznaliśmy, że to była trochę przestarzała i potencjalnie zanieczyszczająca metoda, więc postanowiliśmy przejść na czystszy i bardziej skuteczny sposób uszczelniania naszych produktów.”

Firma rozpoczęła więc poszukiwanie zgrzewarek indukcyjnych i nawiązała szereg kontaktów branżowych w celu uzyskania porad.

„Okazało się, że było do wyboru sporo opcji” – powiedział pan Hull.

„Ponieważ nie znaliśmy technologii, poprosiliśmy o opinię kilku naszych partnerów biznesowych, którzy mieli maszyny indukcyjne.

„Komentarze o firmie Enercon, które do nas docierały, zawsze wydawały się być pozytywne, więc skontaktowaliśmy się z tą firmą w celu uzyskania dalszych szczegółów.

„Po rozmowie z Enercon oraz przeprowadzeniu prób z wykorzystaniem naszych słoików i pokrywek byliśmy zadowoleni z wyników i sposobu potraktowania nas jako potencjalnego klienta.

„To właśnie dlatego poprosiliśmy Enercon o dostarczenie nam zgrzewarki indukcyjnej.”

Firma Beanies uszczelnia teraz swoje słoiki jedną z najlepiej sprzedających się zgrzewarek Enercon – Super Seal™ 75.

Mówiąc o zaletach uszczelniania indukcyjnego, pan Lee dodał: „Zaletą tego rozwiązania jest bardzo czysta technologia.

„Uszczelnianie indukcyjne zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia produktu klejem. Zapewnia szybką konfigurację i uszczelnianie.

„Daje też naszej firmie pewność całkowitego uszczelnienia produktu i zatrzymania każdego z naszych wspaniałych aromatów.”

Firma Beanies została założona w 2009 roku – zaledwie rok po tym, jak dyrektor firmy Mark Porteous zaczął eksperymentować z dodawaniem aromatów do kawy w swoim garażu.

Kawę tę można teraz znaleźć na półkach dużych brytyjskich supermarketów Sainsbury’s i Tesco.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Beanies, kliknij tutaj a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat światowej klasy zgrzewarek indukcyjnych firmy Enercon Industries, kliknij tutaj.

Beanies
"Uszczelnianie indukcyjne zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia produktu klejem. Zapewnia szybką konfigurację i uszczelnianie. Daje też naszej firmie pewność całkowitego uszczelnienia produktu i zatrzymania każdego z naszych wspaniałych aromatów."
Lee Hull, kierownik zakładu Beanies