Cargill

Zakład produkujący suplementy dla zwierząt zainstalował najnowszą, nowoczesną, zautomatyzowaną linię przetwórstwa ze zintegrowanym zgrzewaniem indukcyjnym na gorąco.

Zakład produkujący suplementy dla zwierząt zainstalował najnowszą, nowoczesną, zautomatyzowaną linię przetwórstwa ze zintegrowanym zgrzewaniem indukcyjnym na gorąco. Jego celem było znalezienie spółki zdolnej utworzyć zautomatyzowaną linię pakowania, aby umożliwić realizację kontraktów na wyższe wolumeny.

Kontakt

Główne Zalety Od Technologii Zgrzewania Indukcyjnego

Studium przypadku

Zakład produkujący suplementy dla zwierząt zainstalował najnowszą, nowoczesną, zautomatyzowaną linię przetwórstwa ze zintegrowanym zgrzewaniem indukcyjnym na gorąco.

W roku 2015 pracownicy firmy Cargill, producenta odżywek dla zwierząt, odwiedzili Wystawę PPMA.

Jego celem było znalezienie spółki zdolnej utworzyć zautomatyzowaną linię pakowania, aby umożliwić realizację kontraktów na wyższe wolumeny.

Jo Pike, Kierownik Produkcji ds. premiksów i odżywek w firmie Cargill, stwierdził: „Po Wystawie PPMA zaprosiliśmy do siebie kilka firm, aby pokazać im proces i zapytać, w jaki sposób mogliby nam pomóc w realizacji naszej wizji kompleksowego rozwiązania. W ramach procesu decyzyjnego musieliśmy być wyjątkowo drobiazgowi, ponieważ wiązało się to ze znacznym wydatkiem kapitałowym, więc musieliśmy mieć pewność, że przyniesie zwrot z inwestycji w ciągu dwóch lat”.

Firma Cargill zdecydowała się na współpracę z Karmelle, producentem z Huddersfield, który zamontował czterogłowicową maszynę napełniającą, zakręcarkę nakręcającą/wciskową typu „pick and place”, dwugłowicową maszynę do etykietowania ze stacją owijania, urządzenie do umieszczania kodów i zgrzewarkę indukcyjną na gorąco.

Zgrzewarka indukcyjna dostarczona przez Enercon Industries stanowiła integralny element linii.

Jo stwierdził, że zgrzewarkę indukcyjną zamontowano, zamiast po prostu polegać na zamknięciu nakrętką, aby zapewnić możliwość stwierdzania naruszeń w transporcie i uniknąć wycieków w przypadku niewystarczającego dokręcenia zamknięcia.
Jo dodał: „Enercon Industries jest jednym z wiodących przedstawicieli branży zgrzewania indukcyjnego oraz partnerem polecanym przez każdą spółkę, która usiłowała coś osiągnąć w biznesie. Ich sprzęt kupiliśmy w przeszłości i zawsze mieliśmy z nimi dobre relacje”.
Firma Cargill wybrała popularną zgrzewarkę indukcyjną do nakrętek firmy Enercon, Super Seal 100, która zapewnia hermetyczne zamknięcia w procesie bezkontaktowym. Chłodzony powietrzem system jest w stanie zgrzewać regularne, zabezpieczone przed dziećmi, sportowe i dozujące nakrętki o średnicy od 20 do 140 mm.

Nowa, automatyczna linia zaczęła działać na początku tego roku (2017), a jej specyfikacja zakłada przerób 36 butelek o pojemności 1 l na minutę lub 15–18 butelek o pojemności 5 l na minutę.

Mówiąc o nowej instalacji, Jo stwierdził: „Postrzegamy tę linię jako plan rozwoju w przyszłości w naszym zakładzie w Lichfield. Pokazuje ona naszą wizję zakładu w przyszłości. Naszym celem jest wspieranie i promowanie produkcji w Wielkiej Brytanii w drodze wytwarzania produktu niezmiennie wysokiej jakości na najbardziej nowoczesnym sprzęcie”.

Cargill
„Enercon Industries jest jednym z wiodących przedstawicieli branży zgrzewania indukcyjnego oraz partnerem polecanym przez każdą spółkę, która usiłowała coś osiągnąć w biznesie. Ich sprzęt kupiliśmy w przeszłości i zawsze mieliśmy z nimi dobre relacje”.
Jo Pike, Kierownik Produkcji ds. premiksów i odżywek w firmie Cargill